Rozliczenia z ZUS

Prawidłowe rozliczenie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych nie pozostaje bez wpływu na kondycję przedsiębiorstwa. Kancelaria Podatkowa VAT w Krakowie oferuje kompleksową pomoc w tym zakresie. Nasze biuro rachunkowe świadczy usługi związane z pomocą w kwestii rozliczeń z ZUS zarówno dla osób fizycznych, jak i dla przedsiębiorstw. Kraków, jak również każde inne miasto zobowiązuje odgórnie swoich mieszkańców do rozliczeń podatkowych. Z naszą pomocą Klient odliczy Internet, wynajmowane mieszkanie, opłaty ponoszone na dzieci i wiele innych wydatków. Nasi Klienci mogą liczyć na jak najwięcej korzyści wynikających z rozliczenia, a nasz księgowy zapewni pomoc przy wypełnianiu niezbędnych formularzy. Kraków to miasto, gdzie warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług i uprzedzić problemy z ZUS.

Zakres naszych usług związanych z rozliczeniami z ZUS obejmuje zgłaszanie: przedsiębiorców i pracowników zleceniodawcy do ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego. Składa się wówczas wniosek do ewidencji działalności gospodarczej, korzystając z formularza CEIDG-1. Wypełniony wniosek i kopię wysyła się następnie do ZUS.

Ponadto prowadzimy rozliczenia składek ZUS przedstawicieli firm i sporządzamy deklaracje i raporty ZUS. Rozliczenia dokonuje się na formularzach rozliczeniowych, sporządzając je za dany miesiąc i przekazując do ZUS. Dokumenty, jakie trzeba złożyć, to: deklaracja rozliczeniowa ZUS DRA, a także raporty miesięczne ZUS RCA, ZUS RZA i ZUS RSA. Jeśli są Państwo zainteresowani naszymi usługami doradztwa podatkowego, prosimy wypełnić zapytanie o ofertę. Będziemy mogli dzięki temu przygotować dla Państwa początkową wycenę zlecenia. Można się z nami również skontaktować e-mailowo, korzystając z formularza on-line, a także przez telefon.